MEDARBEJDERE

Rasmus Schjødt

Programdirektør for Social Protection 
Kontakt: Rasmus@raiseorg.dk

Marie Visti Hansen

Programdirektør for Job Creation and Private Sector Development
Kontakt: Marie@raiseorg.dk

Puk Willemoes Jensen

Praktikant 
Kontakt: Puk@raiseorg.dk

Lars Kunz

Bogholder

Kontakt: Lars@raiseorg.dk

BESTYRELSE

Rasmus Schjødt

Bestyrelsesformand
Kontakt: Rasmus@raiseorg.dk

Michael Skaarup

Næstformand
Kontakt: Michael@raiseorg.dk

Marie Visti Hansen

Kasserer 

Kontakt: Marie@raiseorg.dk

Charlotte Bay Hansen

Bestyrelsesmedlem

Kontakt: Charlotte@raiseorg.dk

Anna Bonven

Bestyrelsesmedlem
Kontakt: Anna@raiseorg.dk

Marianne Sandvad Ulriksen

Bestyrelsesmedlem
Kontakt: Marianne@raiseorg.dk

RAISE – Research & Action for Income Security
Grønnegade 56,1 
8000 Aarhus C.

info@raiseorg.dk

CVR: 39699869